Stojący wieszak do łazienki – funkcjonalny czy to niepotrzebny dodatek?

przez | 2023-12-06

Łazienka to miejsce, w którym każdy szczegół ma znaczenie. Wśród licznych dodatków do tego pomieszczenia, stojący wieszak do przechowywania ręczników jest często rozważany. Ale czy to naprawdę funkcjonalny element, czy może zbędny dodatek? Dziś przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej.

Stojący wieszak a tradycyjne rozwiązania

Tradycyjne wieszaki na ścianie były przez lata standardem, jednak coraz więcej osób interesuje się  stojącymi wieszakami na ręczniki, co wynika z pewnych unikalnych korzyści. Jakich? To przede wszystkim mobilność i elastyczność. Nie musisz wiercić otworów w ścianie, co może być uciążliwe, szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach. Co więcej, możesz dowolnie zmieniać położenie takiego wieszaka, co jest niemożliwe w przypadku modeli przytwierdzanych na stałe.

Stojący wieszak to także rozwiązanie praktyczne, jeśli chodzi o przechowywanie ręczników. Dlaczego warto rozważyć jego zakup? Po kąpieli czy prysznicu masz go zawsze pod ręką. To wygodne i pozwala uniknąć marznięcia, szczególnie zimą. Poza tym, ręcznik rozwieszony na stojącym wieszaku może szybciej wyschnąć, a to także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w tkaninie, co nie jest szczególnie rzadkie w wilgotnych warunkach panujących w łazience.

Stojący wieszak jako element dekoracyjny

Oprócz funkcjonalności, stojący wieszak może odgrywać rolę elementu dekoracyjnego w łazience. Wybierając odpowiednią kolorystykę i styl, możesz nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Jak wieszak może wpłynąć na estetykę wnętrza? To jak dodatek do ubrania, który podkreśla całą stylizację. Wybierając odpowiedni design, możesz dodać całości elegancji lub wprowadzić nowoczesny akcent. Stojące wieszaki są dostępne w różnych kolorach i stylach, więc masz szeroki wybór.

Wybierz bambusowy wieszak stojący do łazienki utrzymanej w ciemnej kolorystyce, aby dodać jej jasnego akcentu. Taki model będzie się także doskonale komponował z żywymi roślinami, stanowiąc niejako uzupełnienie naturalistycznej aranżacji. Pamiętaj jednak, że w specyficznym i ciężkim klimacie łazienki, bambus (tak jak i drewno) musi być konserwowany.

Klasycznym wyborem będzie wieszak stojący ze stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego. Nie będzie on wpływał szczególnie na aranżację, bo nie rzuca się w oczy. Ale może to być również zaleta, jeżeli szukasz dodatku, który nie zdominuje całości, a jedynie będzie stanowił praktyczny element wystroju.

Wygoda użytkowania – to nią warto się kierować podczas wyboru akcesoriów łazienkowych

Ostatecznie, wybór stojącego wieszaka zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Czy stojący wieszak to wygodne rozwiązanie? Jeśli lubisz mieć ręcznik zawsze pod ręką, stojący model może być dla Ciebie idealny. Gdy masz jednak ograniczoną przestrzeń na podłodze, być może zagracanie jej dodatkowym elementem nie będzie najlepszym pomysłem i bardziej funkcjonalne będzie zamontowanie wieszaka na ścianie.

Stojący wieszak do łazienki to z pewnością funkcjonalny i potencjalnie stylowy dodatek. Jednak jego przydatność zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad estetyką i wygodą użytkowania. To Twój wybór, który wpłynie na funkcjonalność i wygląd łazienki.